Jako jeden z hlavních slibů jsme si stanovili být lepším sousedem pro ostatní. Tento slib spočívá v propojení společenské odpovědnosti s naším každodenním podnikáním. To jinými slovy znamená, že se chováme zodpovědně ke svému okolí, zákazníkům i zaměstnancům. Také podporujeme projekty, které si zaslouží pozornost, aby se nám všem žilo lépe dnes i v budoucnosti.

Přispíváme ke kvalitnímu životu komunit

Náš Nadační fond Albert nám dlouhodobě pomáhá při podpoře lokálních komunit, hlavně v oblasti spojené se zdravou výživou (Zdravá 5), ale i v integraci dětí z dětských domovů do běžného života. Neméně důležitá je také spolupráce s potravinovou bankou, do které je v současné době zapojeno více než dvacet našich hypermarketů.

Výrobky ze zodpovědných zdrojů

Klademe důraz na výrobky, které jsou šetrné k přírodě (UTZ certifikáty, káva, kakao), zvířatům, a při jejichž výrobě jsou dodržovány sociální a etické kodexy. Důkladně také třídíme odpad a šetříme energii, nejen při provozu, ale také při přestavbách prodejen, kdy přispíváme k udržitelnosti trhu a ochraně životního prostředí.

Pečujeme o životní prostředí

Naše společnost podniká efektivně s ohledem na životní prostředí. Jako velká firma, která patří k největším zaměstnavatelům v zemi, cítíme zodpovědnost za kvalitu životního prostředí, ve kterém žijeme.

V rámci každodenní činnosti se snažíme o úsporu energie, na což je zaměřeno hned několik našich projektů. Samozřejmostí pro naše podnikání je také důsledné třídění odpadů na prodejnách, v distribučních centrech i na centrále společnosti.

Zdravý životní styl

Poskytujeme odborné poradenství a bezplatné vzdělávání dětí a jejich rodičů v problematice zdravého životního stylu včetně zdravého stravování (program Zdravá 5).

U svých zaměstnanců také dbáme na zdravý životní styl, proto jim v rámci firemních benefitů nabízíme MultiSport kartu. Díky ní mohou naši zaměstnanci navštěvovat stovky relaxačních a sportovních zařízení po celé republice.

Našim zákazníkům i zaměstnancům se snažíme zjednodušit výběr zdravých potravin tím, že nejen na výrobcích naší vlastní značky mohou vidět logo Vím, co jím.