Albert je držitelem titulu Supermarket roku 2005, 2006, 2007 a 2008. V roce 2009 jsme jako první v republice získali certifikát BRC Logistic and Distribution, kterým jsme certifikovali distribuční centrum v Olomouci, o rok později v Klecanech. BRC certifikát je zárukou, že zboží, které dostáváme od našich dodavatelů, prošlo tou nejpřísnější kontrolou. V žebříčku 100 nejoblíbenějších zaměstnavatelů podle organizace Aiesec se Albert v roce 2009 umístil na 25. příčce.

V roce 2011 jsme ve Španělském sále na Pražském hradě převzali Národní cenu kvality České republiky a Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost. Tato ocenění se doposud nepodařilo získat žádnému jinému řetězci v České republice. V rámci marketingu jsme v roce 2011 získali dvě ocenění v médiích, a to za nejlepší televizní reklamu (Velikonoce 2011) a za nejpůsobivější leták.

V oblasti neziskových aktivit jsme dokázali opravdu hodně a jsme na to pyšní. Za projekt S Bertíkem za dětským úsměvem, který podpořil děti z dětských domovů, jsme získali uznání Nadace Václava a Livie Klausových. Projekt Zdravá 5, který se zaměřuje na zdravé stravování dětí, získal záštitu Světové zdravotnické organizace, Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva zemědělství České republiky. V roce 2012 získala Zdravá 5 cenu APRA za 3. místo v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie. Albert triathlon tour, projekt Nadačního fondu Albert, se stal Charitativním projektem roku 2012.

Náš firemní časopis Úsměv se od roku 2009 každoročně umisťuje na předních příčkách v kategorii Nejlepší interní časopis v soutěži Zlatý středník. V roce 2012 a 2013 Úsměv získal Českou cenu za PR. V roce 2012 jsme uspěli také s dalšími interními tiskovinami Albertoviny a to v kategorii Nejlepší interní noviny v soutěži Zlatý středník. O rok později Albertoviny získaly ocenění Fénix za 2. místo v kategorii Nejlepší interní tiskoviny. Kromě nezávislých ocenění si obě interní tiskoviny získaly oblibu všech zaměstnanců. 

 

V roce 2014 se nám podařilo získat Národní cenu kvality v kategorii Excelence. Jsme velmi hrdí na to, že jsme na toto ocenění dosáhli již podruhé. 

Ocenění 2014