Albert
Newsroom
Informační servis společnosti Albert ČR
Banner

Ve Sbírce potravin se v prodejnách Albert vybralo téměř 108 tun potravin

Přes 130 obchodů Albert po celém Česku se zapojilo do podzimní části desátého ročníku Sbírky potravin. V průběhu soboty darovali zákazníci trvanlivé potraviny ale i základní drogerii, které pomůžou doplnit sklady potravinových bank. V obchodech Albert vysbíraly banky téměř 108 tun a nejvíce si odvezly z Alberta v pražských Nových Butovicích.

„Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům za účast na Sbírce potravin a také za to, že jim pomoc lidem v nouzi není lhostejná i v takto náročném období. Velké poděkování patří také téměř 400 dobrovolníkům z řad dětských domovů, vlastních zaměstnanců a zejména organizací napojených na potravinové banky a dalším partnerům sbírky,“ řekl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

pb

Potravinové banky pomáhají na celém území České republiky statisícům lidí v hmotné nouzi. „Za celoroční spolupráci i spoluorganizaci sbírky bychom chtěli potravinovým bankám velice poděkovat. Albert je největším dárcem potravin a díky každodenním potravinovým darům v celé České republice darujeme více než 2 500 tun. Potravinové sbírky pak dvakrát do roka naplní sklady potravinových bank v nejnáročnějších obdobích, mezi které to vánoční bezpochyby patří. Děkujeme mnohokrát,“ doplňuje Jiří Mareček.

Letošní novinkou je zapojení dětských domovů

Dobrovolníci z dětských domovů, kteří byli v několika obchodech Albert, vybírali potraviny přímo pro děti. Zákazníkům, tak mohli říct, co přesně aktuálně potřebují. „Sbírka nám pomůže efektivně snížit provozní náklady na stravování dětí. Zkvalitní a zpestří jejich jídelníček, jelikož naše denní finanční normativy postačí na přípravu běžných standartních jídel,“ říká Luděk Doležal, ředitel přerovského dětského domova, a zároveň děkuje všem lidem, kteří je podpořili. Domov potraviny využije především na přípravu pokrmů pro děti v rámci celodenního stravování. Jídlo si budou pod dohledem vychovatele připravovat děti samy. Suroviny využijí také na pečení vánočního cukroví či oblíbené bábovky.

pb

Přečíst předešlý článek
Přečíst další článek