Newsroom
Informační servis společnosti Albert ČR

Obchody Albert otevírají dveře talentovaným vysokoškolákům. Během stáže pomohou se strategickými projekty

Jedenáct vybraných vysokoškolských studentů z různých koutů Česka bude moci obohatit své studium o praktické zkušenosti ze společnosti Albert. V rámci tříměsíčního programu stáží Summer Internship budou mít na starosti samostatné projekty z oblasti financí, marketingu, udržitelnosti, obchodu či logistiky, ve kterých budou mentorováni zkušenými manažery. Stáže probíhají již 14 let a za tu dobu nimi prošla více než stovka studentů.

V rámci letní stáže získají vysokoškoláci pracovní zkušenosti, které mohou uplatnit v dalším kariérním životě, ale i lákavý přivýdělek. „Stážisté mají možnost pracovat na strategicky důležitých projektech, dostanou se do pracovních skupin se zkušenými manažery a rovnýma nohama tak skočí do opravdového byznysu. Maloobchod je pro studenty velmi atraktivní, protože vědí, že se během relativně krátké doby dozví a naučí v tomto dynamickém a rychlém prostředí mnoho nových dovedností, dostanou možnost spolupracovat také s dodavateli, ať už zboží nebo služeb či z řad agentur. To všechno dělá tento projekt pro studenty tak lákavý. Za 14 let jsme mu díky týmům, ve kterých studenti působí a také organizátorů, vybudovali velmi dobré jméno,“ říká Ctirad Nedbálek, personální ředitel obchodů Albert.

První krok při budování kariéry

Vysokoškoláci se budou podílet i na projektech, které jsou specifické právě pro oblast maloobchodu jako je veganská výživa a postavení na trhu, potravinové přebytky či robotizace dat. Vedle administrativní centrály obchodů Albert budou stáže probíhat také v distribučních centrech, kde se dva studenti budou věnovat forecastingu a efektivnímu řízení umístění položek. „Loňský rok nás naučil adaptovat se na nestandartní podmínky a převést program letních stáží i do online prostředí. V letošním ročníku jsme připraveni na různé varianty a průběh stáží přizpůsobíme aktuální situaci,“ uvádí Ctirad Nedbálek

‚Summer Internship‘ umožní studentům vést samostatné projekty od začátku až do konce. Účastníci se stanou součástí pracovního týmu, který jim pomůže využít naplno svého potenciálu tak, aby si ze stáže odnesli maximum. „Během stáže v Albertu jsem se podílela na projektu snižování potravinových přebytků v prodejnách. Měla jsem možnost nahlédnout do strategických záležitostí, přicházet s novými nápady, a zároveň vidět jejich reálné dopady v praxi, což pro mě bylo obrovským přínosem,“ popisuje Nikola Semeráková, studentka oboru ekologie a účastnice loňského ročníku. „Náplň práce mi dávala opravdový smysl a po skončení stáže jsme se s manažerkou domluvily na dlouhodobé spolupráci,“ doplňuje.

Během čtrnácti ročníků prošla programem ‚Summer Internship‘ více než stovka studentů z různých vysokých škol a univerzit. Pro řadu z nich studijní stáž vyústila v rozhodnutí pokračovat ve spolupráci i nadále. Spojit své první kariérní kroky se společností Albert se po této zkušenosti rozhodla polovina z loňských účastníků. Seznam aktuálně vypsaných stáží je k dispozici na webových stránkách věnujících se projektu.

st

Přečíst předešlý článek
Přečíst další článek