Newsroom
Informační servis společnosti Albert ČR

Fórum dárců ocenilo Běh pro Nadační fond Albert. Solidarita zaměstnanců Alberta pokračuje, znovu běhají pro dobrou věc

Albert společně se zaměstnanci pravidelně pomáhá a podporuje děti ze sociálně ohroženého prostředí. Společně s Nadačním fondem Albert organizuje například charitativní běhy i snídaně. Právě za letošní Běh pro Nadační fond Albert, který se nesl v netradičním duchu, ho ocenilo Fórum dárců. Získal druhé místo v kategorii zaměstnanecká sbírka v soutěži Ceny Fóra dárců. Charitativní běh zaměstnanců Alberta se letos odehrál online a propojil pomoc potřebným s podporou zdravého životního stylu zaměstnanců. Další vlna běhu opět odstartovala.

Albert dlouhodobě podporuje zdravý životní styl svých zaměstnanců a také se prostřednictvím Nadačního fondu Albert věnuje pomoci dětem ze sociálně ohroženého prostředí. Obě tyto aktivity společnost před čtyřmi lety spojila v Běhu pro Nadační fond Albert. „Dlouhodobě se snažíme inspirovat kolegy prostřednictvím různých programů a benefitů k lepšímu životnímu stylu a motivovat je k pohybu. Běh pro Nadační fond Albert v sobě ale nese i další velkou emoční hodnotu a motivaci v podobě podpory potřebným. Ocenění Fóra dárců je jedním z důkazů toho, že jdeme správnou cestou. Moc si ho vážíme a nepolevujeme. I pro adventní čas jsme totiž připravili pokračování charitativního běhu,“ děkuje Ctirad Nedbálek, personální ředitel společnosti Albert.

Letošní běh pro Nadační fond Albert, stejně jako i celý rok, byl mimořádný. Místo společného běhu zaměstnanci sportovali samostatně a naběhané či nachozené kilometry jim zaznamenávala aplikace. Na podporu dětí nachodili nebo naběhali téměř 11 500 kilometrů, které představovaly částku 210 000 korun, což bylo téměř jednou tolik než loni.

„Po smělém začátku a úspěšných třech ročnících, kdy byl patronem běhu slavný paralympionik Jirka Ježek a přímo se ho účastnili také děti z dětských domovů, jsme měli na letošek velké plány. Chtěli jsme běh otevřít i zaměstnancům dalších firem a udělat z něj pomyslný běh pro Nadační fond Albert OPEN. Situace to bohužel neumožnila, i tak ale kolegové ukázali, jak jim na pomoci ohroženým dětem záleží,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Zaměstnanci běhají dál

I nyní pomáhají zaměstnanci svým pohybem a opět sbírají kilometry, které podpoří finanční formou online výuku a technickou vybavenost v dětských domovech. Za vyběhaní kilometry Albert finančně podpoří nákup počítačů a tabletů, kterých mají domovy nedostatek. „V průběhu celého roku intenzivně komunikujeme s dětskými domovy a dalšími neziskovými organizacemi, které pomáhají dětem ze sociálně vyloučeného prostředí. Koronavirová pandemie je velmi zasáhla, a i po více než půl roce řeší problémy, které ovlivňují jejich činnost. Kromě jiného se pořád se potýkají s nedostatkem vybavení pro online výuku. Zaměstnanci Alberta tak můžou pomoci se vzděláváním dětí a usnadnit aktuálně velmi náročnou práci vychovatelům,“ komentuje situaci Petra Režná, manažerka Nadačního fondu Albert.

forum darcu beh NFA

 

Přečíst předešlý článek
Přečíst další článek