Newsroom
Informační servis společnosti Albert ČR

Děti z domovů vlastnoručně připravily dárky a dekorace. Obchůdky s Albertem startují letos i online

Již devátým rokem zpříjemňují Obchůdky s Albertem zákazníkům sváteční chvíle a těší děti z domovů a sociálně ohroženého prostředí. Malí obchodníci v posledních týdnech připravovali vánoční ozdoby a další vlastnoručně vyrobené dekorace, aby je mohli na Obchůdcích nabídnout a udělat tak radost nakupujícím. Díky projektu Nadačního fondu Albert si tako osvojují základy finanční gramotnosti a připravují se na vstup do dospělého života. Kromě stánků u vybraných prodejen jsou Obchůdky nově také online. Potěšit sebe, své blízké a děti je tak letos snadné i z pohodlí domova.

Vánoční Obchůdky se postupně objeví v období od pátku 27. listopadu do soboty 19. prosince před vybranými dvěma desítkami prodejen Albert v Čechách i na Moravě. Nově je možné je pořídit dárečky i online. „Aktuální situace ovlivnila i organizaci našich Obchůdků. Oproti minulým ročníkům bude prodej probíhat venku před obchody v stáncích. Část jsme také přesunuli do online prostředí. Každý si tedy může vybrat dárečky z pohodlí domova,“ říká Petra Režná z Nadačního fondu Albert. „Obchůdky pravidelně organizujeme již od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř 3 miliony korun,“ doplňuje.

Na Obchůdky s Albertem se děti vždy pořádně připravují a všechno si plánují. Dárky totiž musí nejprve vymyslet, následně si naplánovat výrobu, nakoupit materiál a pak je vytvořit a nacenit. Letos je navíc také nafotili, aby je mohli nabízet i online. Děti touto formou získávají praktické dovednosti z oblasti cenotvorby, prodeje, marketingu i komunikace, navíc se dostanou do prostředí, ve kterém se běžně nepohybují,“ upřesňuje Petra Režná.

Sázka na trpaslíky

„Letos děti z našeho domova vyráběly stromečky a zvonečky z drátů, trpaslíky, sněhuláky a andělíčky. Kvůli aktuální pandemické situaci jsme sice měli více času na výrobu dárku, ale hůře se nám sháněl materiál,“ popisuje Lenka Čermáková, vychovatelka z Dětského domova Duchcov. Největší zájem by podle dětí měl být o trpaslíky. „Jsou teď moderní záležitostí,“ vysvětluje Lenka Čermáková. Loni děti vsadily například na svíčky, dekorační věnce nebo na zvonečky.

Dárky z obchůdků neudělají radost jenom kupujícím či obdarovaným, ale i jejich malým tvůrcům. Celý výdělek získaný prodejem putuje zpět k dětem. „Výtěžek použijeme na odměnu pro děti, které se zapojily, na dobroty, společné výlety a tradičně na večeři v restauraci,“ upřesňuje Lenka Čermáková.

Obchůdky v online prostředí

Kromě venkovních stánků před vybranými obchody Albert si zájemci mohou udělat radost i z pohodlí domova. Malí obchodníci totiž letos kvůli aktuální situaci nabízí své výrobky i online na stránce obchůdky.nadacnifondalbert.cz. Zájemci tam najdou obchůdek plný krásných ručně vyrobených dárků a dekorací. Seznam prodejen, kde jsou umístěny venkovní stánky, společně s termíny je zveřejněn na stránce Nadačního fondu Albert

pernicek

Přečíst předešlý článek
Přečíst další článek