Albert
Newsroom
Informační servis společnosti Albert ČR
Banner

Albert zapojí do Sbírky potravin více než 130 prodejen

V aktuální těžké situaci dále přibývá lidí, kteří potřebují pomoc se zajištěním jídla. Doplnit sklady potravinových bank můžou pomoct už tuto sobotu také zákazníci ve více než 130 obchodech Albert. Společnost se zapojuje do Sbírky potravin pravidelně od jejího začátku, tedy desátým rokem. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi a nově se zapojí napřímo i dětské domovy.

V letošním roce se Albert rozhodl spolupráci ještě zintenzivnit. Ve srovnání s jarním kolem téměř zdvojnásobí počet zapojených prodejen. „Aby byly všechny prodejny obsazeny dobrovolníky, pomůžou s vybíráním darovaných potravin kromě místních charit a neziskových organizací také dobrovolníci z řad zaměstnanců Alberta,“ vysvětluje Jiří Mareček ředitel komunikace obchodů Albert.

„Novinkou ve vybraných obchodech Albert je i přímé zapojení dětských domovů, které vyšlou na naše prodejny své dobrovolníky. V této těžké situaci jsme rádi, že rozšíříme okruh přímých příjemců o organizace, které jsou také dlouhodobým příjemcem podpory od Nadačního fondu Albert. Všem zákazníkům i dobrovolníkům děkujeme,“ doplňuje Mareček.

Sbírka potravin proběhne v sobotu 12. 11. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Pomoc pak prostřednictvím potravinových bank putuje například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi či lidem s postižením. Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji.

 

Svačinky i vánoční pečení

Dětský domov Domino bude podle zástupkyně ředitelky Dagmar Frouzové nejvíce vděčný za trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, rýže, mouky, cukr, mléko, šťávy, oleje či sáčkové čaje. Rovněž ocení i různé druhy sušenek, oplatek a svačinek, které děti dostávají do školy nebo na výlety jako svačinu. Potěší je i suroviny na pečení vánočního cukroví.

Díky Sbírce potravin domovy ušetří finance. „Nemusíme zvedat stravovací normy a z ušetřených peněz si můžeme dovolit jiné věci, jako jsou kroužky pro děti, výlety, prázdninové akce, rukodělná činnost, keramická dílna a mnoho dalšího. Stravovací normy, podle kterých musíme vařit, jsou žalostně malé a vůbec nereagují na rostoucí ceny potravin,“ popisuje Dalibor Křepský, ředitel Dětského domova Šance.

 

Příklady pomoci z Alberta

  • Koncem února Albert daroval 7 dodávek s chladicí vestavbou potravinovým bankám, které pomáhají se svozem čerstvých neprodaných potravin z prodejen.
  • Ihned v začátku konfliktu na Ukrajině vyčlenil na pomoc 10 milionů korun, které postupně v podobě stovek palet s potravinami, drogerií či dětské výživy, daroval Člověku v tísni, potravinovým bankám či Kongresovému centru v Praze.
  • Albert podpořil hasiče, kteří pomáhali v boji s požárem v Národním parku České Švýcarsko.
  • Albert pravidelně daruje potraviny ze svých obchodů. Letos se zavázal navýšit tuto potravinovou pomoc na 2 300 tun.

dary

Přečíst předešlý článek
Přečíst další článek