Dárková karta

V Albertu si můžete zakoupit kartu, kterou lze nabít libovolnou částkou od 200 Kč do 1500 Kč.

×

Pro správnou funkčnost těchto stránek používáme soubory cookies (více zde). Kliknutím na tlačítko “Rozumím” souhlasíte s jejich užitím (více zde).   ROZUMÍM


Jak na bylinky

u vás doma

Jahodník měsíční

Fragaria

Pěstování

Jahodník měsíční je ideální pro pěstování v květináči, plodí totiž velmi rychle. Ideální doba výsevu je v březnu, semínka vysejte do bedýnky s kvalitní kompostovanou zeminou, která je odlehčená například pískem. Povrch nejprve jemně upěchujte, vysejte semínka a rovnoměrně zasypte vrstvou lehké zeminy, nejlépe přes síto. Překryjte papírem a lehce zalijte. Jakmile budou mít rostlinky dva až tři lístky sejměte papír a rostlinky přesaďte do květináče. Jahodník potřebuje dostatek světla, ale pozor na přímé ostré sluníčko. V letních dnech je vhodné rostliny rosit odstátou vodou a nezapomínejte pravidelně přihnojovat. Udržujeme pravidelnou a pozvolnou zálivku.

Babiččiny tipy

Když si naše babičky chtěly udržet zdravou mysl, šáhly po jahodách. Věděly totiž, že jahody zpomalují stárnutí mozku, také očišťují organismus a zlepšují průtok krve v žilách. Používaly je i k udržení si štíhlé linie a pro krásu, například si jimi bělily zuby nebo ošetřovaly vlasy.

Využití v kuchyni

Jahody jsou vhodné zejména do sladkých pokrmů jako jsou ovocné saláty, bublaniny, koláče, dorty, buchty a cheesecaky. Asi nejznámějším receptem našich babiček jsou jahodové knedlíky. Ty můžeme připravit kynuté či tvarohové. Jahody se šlehačkou a cukrem, mražená jahodová dřeň, kompoty, džemy a marmelády jsou klasickými laskominami brzkého léta. Jahody jsou také výbornou ingrediencí do smoothie, ale i do slaných salátů či jako doplnění prkénka s kvalitními sýry.

Vytiskněte si herbář s originální ilustrací a využijte ho třeba
jako plakát do vaší kuchyně.

Získejte bylinku v naší sběratelské akci
Minizahrádka
s truhlíkem
sleva 45 %
15 bodů + 6490 bez bodů 11990

set samozavlažovacího truhlíku, substrátu a semínek dle výběru
pažitka / petržel / jahoda
rajče / máta / chili

Tableta
rašelinová
20 ks v balení
sleva 49 %
15 bodů + 4490 bez bodů 89

je vyrobena z rašeliny
a NPK hnojiva
průměr tablety: 36 mm

Recepty jara

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší jarní recepty.
Jsou lehké, chutné a voňavé po bylinkách.

Recept Panna cotta s jahodovým přelivem
Panna cotta s jahodovým přelivem
Recept Jarní salát s fetou a jahodami
Jarní salát s fetou a jahodami
Recept Voda s jahodami a bazalkou
Voda s jahodami a bazalkou