Skip
Albert logoAlbert logo

Welcome!

My profile
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Pro dodavateleStanovení cílů

Udržitelný Albert

Nastavení klimatických cílů

 

SBTi (Science Based Targets Initiative) je partnerstvím mezi CDP, UN Global Compact, WWF a World Resources Institute. Tato iniciativa podporuje klimatická opatření v soukromém sektoru, a to tak že, firmám pomáhá stanovit vědecky podložené cíle, které pak vedou ke snižování emisí.

Společnosti mohou prostřednictvím SBTi žádat o potvrzení a schválení svých klimatických cílů. Všechny společnosti, které taková opatření přijímají, tedy včetně společnosti Ahold Delhaize, jsou uvedeny na webových stránkách SBTi.

Proto podporujeme a doporučujeme, aby si všichni dodavatelé stanovili cíle do roku 2025 v rámci SBTi.

 

Podpis dopisu se závazkem k SBTi

 

‎Závazek prostřednictvím SBTi můžete začít registrací ZDE . Vezměte prosím na vědomí, že malé a střední firmy musí využít zjednodušenou cestu SBTi, která je k dispozici ZDE.

 

Další kroky po závazku k SBTi

 

Jakmile dokončíte celou registraci, včetně podpisu, budete mít 24 měsíců na výpočet uhlíkové stopy vaší společnosti (Scope 1, 2 a 3) a na vypracování a předložení klimatických cílů v souladu s cíli pro udržení globálního oteplování + 1,5 °C.

  1. Stanovte si své cíle v souladu s vědecky podloženými kritérii SBTi.
  2. Cíl předložte ke schválení.
  3. Svůj cíl oznamte a informujte všechny zúčastněné strany.
  4. Své emise každoročně zveřejňujte a monitorujte učiněný pokrok.

 

Metodické dokumenty

 

Pro společnosti s významným podílem příjmů z lesnictví, využívání půdy a zemědělství (Forestry, Land-use and Agriculture - FLAG) vytvořila SBTi pokyny pro konkrétní odvětví, které najdete v rámci FLAG guidance ZDE.

Pokyny nebo odpovědi na otázky týkající se procesu SBTi najdete na stránkách SBTi v sekci FAQs –  Science Based Targets initiative.

Pokyny pro výpočet uhlíkové stopy naleznete v záložce Uhlíková stopa.