Skip
Albert logoAlbert logo

Welcome!

My profile
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Pro dodavateleReportování uhlíkové stopy

Udržitelný Albert

Reportování uhlíkové stopy

 

Pro sledování pokroku a plnění závazků v rámci Scope 3 společnosti Ahold Delhaize s cílem snížit emise skleníkových plynů v této kategorii o 37 % do roku 2030, musíme být schopni emise sledovat.

Proto Albert žádá všechny dodavatele, aby každoročně podávali společnosti Ahold Delhaize, tedy Albert Česká republika zprávu o svých uhlíkových emisích ve Scope 1, 2 i 3. Náš přístup rozlišuje mezi dodavateli značkových výrobků a produktů privátní značky (vlastní značky):

  1. Dodavatelům značkových výrobků doporučujeme využít mezinárodní platformu CDP. Termín pro vyplnění je každoročně 26. července.
    • Další možností, jak s námi sdílet informace o uhlíkové stopě organizace a plánů na snížení emisí, je reportovací platforma ImpactBuying, která je vytvořena přesně pro potřeby Ahold Delhaize, tedy Albert Česká republika
  2. Dodavatelům produktů privátních (vlastních) značek doporučujeme využít reportovací platformu ImpactBuying, která je vytvořena přesně pro potřeby Ahold Delhaize, tedy Albert Česká republika. Termín pro vyplnění dotazníku je každoročně 30. června.

 

Jak začít s CDP?

 

‎O CDP

 

CDP je nezisková organizace, která provozuje celosvětový systém zveřejňování informací pro investory, společnosti, města, státy a regiony, aby mohli řídit a monitorovat své dopady na životní prostředí. Zároveň obsahuje dotazníky týkající se změny klimatu, vody a lesů. ‎

 

Dotazník ke klimatické změně

 

Společnost Albert od svých dodavatelů značkových produktů požaduje, aby každoročně vyplnili dotazník o změně klimatu. Tento dotazník — včetně modulu „Dodavatelský řetězec“ — je potřeba k tomu, aby emise našich dodavatelů bylo možné shrnout do celkové uhlíkové stopy v rámci celého řetězce společnosti Ahold Delhaize, tedy i Albert Česká republika. Prosíme, propojte svůj účet se svými klienty a dodavateli, v tomto případě se společností Ahold Delhaize. Uvědomujeme si, že dodavatelé mají často jako svého klienta jednu nebo více značek společnosti Ahold Delhaize. Svůj CDP dotazník nemusíte propojovat s každou značkou — stačí propojit s Ahold Delhaize a my už vyřešíme zbytek!

 

Začněte se zveřejňováním

 

Pokud jste v CDP novým uživatelem, následujte prosím instrukce ZDE. Pokud se do CDP nemůžete přihlásit, kontaktujte prosím CDP přes “My Support” v CDP Help Center.

Více informací najdete v tomto videu a v této prezentaci. ‎

 

Jak začít s ImpactBuying?

 

Online vykazovací nástroj vyvinula a spravuje společnost ImpactBuying (IB). Všem dodavatelům našich privátních značek by měla přijít pozvánka od IB, aby si vytvořili účet (registrovali se). Po vytvoření účtu je pak možné vyplnit dotazník týkající se vaší uhlíkové stopy.

Platforma pro vykazování CO2 v rámci IB je samostatný nástroj.

Pozn: Pokud jste nedostali pozvánku a chcete zprávu předložit, spojte se prosím s kontaktní osobou v Albertu, kterou je:

Lucie Tošovská, lucie.tosovska@albert.cz

Uzávěrka pro vyplnění dotazníku je každý rok 30. června.

Podrobný návod, jak se zaregistrovat a jak pracovat s platformou, naleznete ZDE.