Skip
Albert logoAlbert logo

Welcome!

My profile
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Naše značkyNature's PromiseSnídaně na zahřátí
šálek a krabička čaje

SNÍDANĚ NA ZAHŘÁTÍ?

Rum, nabízí se taková drsná chlapácká odpověď. No, s velkou nadsázkou bychom mohli říct, že ano, v nějaké velmi, ale velmi specifické situaci. Třeba po mrazivé noci, na sněhu, , když jste si zapomněli spací pytel, by takový doušek či dva nemusely být úplně špatnou volbou. Nebo lehčí verze.

Kalíšek rumu do čaje s citronem a medem k řádně namazanému chlebu. Namazanému třeba VEGGIE pomazánkou z fazolí Nature’s Promise, ke kterému si ještě uděláme pěkné „volské vočko“ z >bio vajíček Nature’s Promise. Taková snídaně s rumem v čaji by mohla být označena jako „na zahřátí“, a přitom snad i zdůvodňovala přítomnost toho rumu, který rozproudí krev a jakoby vás zahřeje. Druhou stranou této mince je ovšem přítomnost alkoholu, který, jak známo, ubírá energii, a tedy oslabuje organismus a tím také způsobuje sníženou odolnost vůči chladu.

Co nás tedy opravdu zahřeje?

Pojďme k něčemu, co nás skutečně zahřeje a posílí na celý den. Nemáme přitom na mysli jen fyzické zahřátí, ale i nějaké vnitřní, psychické – takové, které poskytuje pochoutka, ranní gurmánský zážitek.

Máme teprve březen, tedy ještě ne úplně letní počasí, a tak je jistě vhodné začít ráno nějakým teplým nápojem. Takové kakao, pěkně teplé, ze kterého se line hřejivý pocit i vůně čokolády, to je opravdu dobrý začátek. A když použijete plnotučné bio mléko, které máme v nabídce Nature’s Promise, získáte pro zahájení dne i další důležité látky: bílkoviny, probiotické látky, vitaminy A a D.

Někomu z vás by zahájení dne kakaem mohlo znít příliš dětsky, ale zkuste to i vy dospělí. No a k tomuto nápoji si můžete dopřát třeba lehce ohřátý nebo doma upečený máslový croissant. Když si ho budete namáčet do kakaa nebo ho ještě ochutíte nějakým džemem, bude to výborná snídaně, jež vám vžene teplo do žil.

A nyní se pojďme bavit o délce, o snídani, která trvá, trvá a trvá, která už vlastně není pouhým příjmem potravy, ale ranním zážitkem a siestou. Jistě, ne každý a ne vždy může ráno snídat hodinu či dvě, ale pokud vás má snídaně zahřát psychicky opravdu hodně, chce to i čas. A k tomu je dobré mít na stole konvici něčeho, co milujete, třeba dobrou černou kávu řádné síly. Nebo kvalitní černý čaj, který je vám podle průzkumu nejbližší.

Pro nás by to byl třeba náš černý čaj s původem v ekologickém zemědělství. Regály v prodejnách Albert nabízejí nepřeberný výběr. Pokud jste milovníky čaje ovocného, konvička bio čaje Nature’s Promise lesní plody bude to pravé. A pak už stačí obložit konvici pochutinami, které jsme již zmínili, a doušky prokládat kousky croissantu, krajícem namazaného chleba s rajčetem, našimi bio čoko kokoskami či vajíčkem uvařeným na hniličko – nádhera, nebo ne?

Dobrou chuť vám přeje nepřeberná řada výrobků se zelenými lístky na obale.