Skip
Albert logoAlbert logo

Welcome!

My profile
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Naše značkyNature's PromiseNajděte si konečně čas a udělejte něco pro sebe
žena sedící na okně s mobilem v ruce a na stole má šťávu z ovoce

NAJDĚTE SI KONEČNĚ ČAS A UDĚLEJTE NĚCO PRO SEBE

Čas, ten je v našich životech určující, často si posteskneme: „Jen kdybych měl víc času.“ Nebo: „Na to už opravdu nemám čas, to už nestihnu.“ Na druhou stranu si nezřídka říkáme: „To zase byla ztráta času, to jsem zase nic neudělal.“

Nejhorší je, že čas, který uplynul, je navždy pryč, nedá se vrátit. My můžeme jen rozjímat, zda to, čemu jsme se v tu dobu věnovali, mělo smysl, zda jsme z toho měli radost. Je to ale náš čas, každý máme přidělený ten svůj a je jen na nás, co s ním uděláme, máme ho v rukou.

A JAKÁ JE PODSTATA?

Když je to náš čas, měli bychom ho mít hlavně pro sebe, nebo ne? Mít možnost udělat v něm něco, co bude opravdu pro nás, ne pro naše zaměstnavatele, pro rodinu, pro přátele, ale pro nás. Něco, z čeho budeme mít radost a co bude pro nás dobré. Co to ale tak může být? Dáme vám námět.

Jedna z nejprospěšnějších věcí pro naše tělo i mysl je chůze. Taková hodinová procházka v chladivém zimním dni, venku v přírodě nebo v parku, v obklopení stromů a zeleně, to je balzám. Tělo se rozhýbe, ale nezničí, krev rozproudí a hlava pročistí. Můžete si přemýšlet, o čem chcete, jen doporučujeme nezahlcovat hlavu pracovními problémy, nechte ji pracovat volně, nechte se inspirovat okolím.

K takové procházce ale samozřejmě patří návrat domů a ten může být ještě pokračováním. Pokud máte před obědem nebo večeří, můžete se jen zahřát dobrým čajem, třeba tím bio od Nature’s Promise. Pokud je jídlo ještě daleko, po procházce dodají energii naše cereálie, konkrétně třeba obilná kaše chia s jablkem a skořicí, bezlepkové karamelové sušenky či Nature’s Promise bio špaldové sušenky. Tedy takové potraviny, které tělu dodají potřebnou energii, ale nepřinášejí nezdravé látky.

Každý máme různá povolání, někdo se při práci unaví tělesně, někdo psychicky. A právě pro toho, kdo pracuje třeba s počítačem, znamená čas pro sebe právě to opačné, tedy nějakou opravdu hutnou tělesnou, sportovní aktivitu. Procházka pak nestačí, to kolo, běh, plávání nebo nějaký kolektivní sport, nejlépe s přáteli, to je jiné. Je to jako taková vnitřní mycí linka.

S potem se vám z těla dostávají nahromaděné „nečistoty“, různé nezdravé látky, tělní tekutiny se při sportovním výkonu jakoby rozproudí a tím čistí i naše vnitřní orgány. Cévy se roztahují, jsou v pohybu. A také, samozřejmě, pokud se takovým sportovním aktivitám věnujete pravidelně a děláte si ten čas pro sebe, významně tím posilujete odolnost svého těla i jeho imunitu.

Poté, po sportovním výkonu, není nic příjemnějšího než si dát nějaký vychlazený nápoj. Tekutiny můžete dodat do těla v podobě smoothie Nature’s Promise pomeranč a kiwi, které navíc k tekutině přidá i vitaminy, minerály a vlákninu.

Ale ještě zpátky k času. Co o něm víme jistě, je jeho neustálé plynutí, ubíhání, jeho jakoby věčné ztrácení se. Ale když se ztrácí, dá se také najít? Složitá otázka, čas není na skladě, nemůžeme si ho někde vyzvednout, koupit, navýšit si ho. Co ale můžeme, je nějaký čas si ušetřit právě třeba na aktivity, o kterých jsme mluvili výše.

A JAK TO UDĚLAT?

Třeba tím, že ho nebudeme trávit vařením večeří či obědů (pokud je tato povinnost na vás). Co kdybyste se občas spolehli na naši nabídku hotových jídel Nature’s Promise? A místo vaření si dali před sobotním obědem procházku, přišli pak domů a jen si ohřáli například kuře Marengo s kuskusem nebo Veggie tofu kormu s jasmínovou rýží. No a po obědě, nad kávou a nějakou dobrotou z Alberta, si můžete sednout a promyslet si, jak uspořádat čas v dalším týdnu, aby zbyl jeho řádný kus i pro vás.

Hodně takového času pro sebe vám přejí výrobky se zelenými lístky na obale.