×

Pro správnou funkčnost těchto stránek používáme soubory cookies (více zde). Kliknutím na tlačítko “Souhlasím” souhlasíte s jejich užitím (více zde).   SOUHLASÍM


Soutěž

Staň se malým
básníkem!

Prožijte s dětmi
večery plné fantazie Prohlédnout knížky

Za každých 200 Kč nákupu
získáte 1 bod

Za nákup partnerského produktu
dostanete 1 bod navíc

Hledejte produkty v aktuálním letáku

Knížku zdarma získáte
 už za 10 bodů!

Doplňte svou knihovničku
o další krásné knížky

Malá čarodějnice

Otfried Preussler

Malá čarodějnice je ještě mladá, je jí pouhých sto dvacet sedm let. Bydlí hluboko v lese v kouzelnickém domku na samotě s havranem Abraxasem, který umí mluvit. Moudrý havran je dobrým rádcem malé čarodějnice a snaží se na ni dohlížet, aby nevyváděla moc hloupostí, ale pokaždé ji neuhlídá. Co všechno se může stát, když někdo umí čarovat, si už přečtete v naší knížce, jejíž hrdinku jistě znáte ​z televizních večerníčků.

Malý Princ

Antoine de Saint-Exupéry

S malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit...

Z deníku kocoura Modroočka

Josef Kolář

Kdo si přečte nevšední Modroočkův deník, dozví se, nejen co všechno tento kocourek prožil se „svým člověkem“, ale i mnoho zajímavého o kocourech a kočičkách. Jejich příhody báječně zapsal Josef Kolář a půvabnou podobu všem chlupatým kamarádům dala Helena Zmatlíková.

Hurvínkova​
nebesíčka

Denisa Kirschnerová

Knižní zpracování úspěšného loutkového divadla Spejbla a Hurvínka. Hurvínek a jeho kamarádi se ocitnou ​v podivuhodném domě zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje ​v Praze na Malé Straně. V domě najdou podivnou skříňku Kostitřasku. K čemu tajemná věc slouží?

Dášeňka

Karel Čapek

Dášeňka byla nejdřív takové úplně malé bílé nic, ale pila, spala, hrála si, kousala a zvědavost jí nedala, aby nezkoumala okolí, a tak se z roztomilého štěněte postupně vyklubala slečna Dáša. A od té doby už víc než osmdesát let baví děti i dospělé!

Kubula a Kuba Kubikula

Vladislav Vančura

Medvědář Kuba Kubikula chodil po světě se svým nezbedným a mlsným medvědem Kubulou dlouho, ale najednou už si ​s ním opravdu nevěděl rady. A tak si vymyslel dobrácké medvědí strašidlo Barbuchu, aby mu pomohlo Kubulu zkrotit. Jenže nakonec bylo všechno přece jen trochu jinak…
Roztomilý příběh medvědáře a jeho ​medvěda neztratil ani po letech ​od svého prvního vydání nic ​ze svého kouzla, moudrosti, ​osobitosti a vtipu.

O chytré kmotře lišce

Josef Lada

V hájovně se liščeti dobře dařilo, dokonce se od lidí naučilo mluvit, číst a psát. Jakmile však vyrostlo, uteklo a zabydlelo se v nedalekém revíru. A protože liška měla důvtip i odvahu, hned se pustila do neuvěřitelných dobrodružství. Přečtěte si, co všechno tahle rezavá kmotra prováděla nejen v lese, ale i v blízkém městečku. 

České dějiny očima psa

Martina Drijverová

Pes žil s lidmi odjakživa. Doprovázel rytíře i sedláky, hlídal lidi a majetek, procházel dějinami. Se zaujetím sledoval českou historii od praotce Čecha přes staré pověsti, Přemyslovce, Lucemburky až k Janu Husovi. Někdy do dění přímo zasahoval, někdy ho pouze trefně komentoval. Nakonec – přesvědčte se sami. Humorný průvodce našimi dějinami vám osvěží to, co už znáte a třeba jste trochu pozapomněli, a prozradí to, co vám zatím zůstalo utajeno. A protože historii své země by měl poznat každý, zkuste na ni jít jinak. Se psím kamarádem to bude zábava!