Naši specialisté, Klasáček a zástupci dalších značek, kteří vám pomáhají vybírat kvalitní potraviny, učí každého, kdo upřednostňuje kvalitu v kuchyni i na jídelním stole, jak se orientovat v nepřeberné nabídce zboží. KLASA, Regionální potravina, chráněné označení a další značky kvality jsou totiž zárukou kvalitního zpracování i složení výrobků.

Asi už se vyznáte v tom, co máte denně doma na stole. Víte například, že kvalitní kuřecí maso poznáte už z informací na obale? A jaké všechny údaje na něm musíte najít? Že nesmí chybět například uvedení třídy jakosti, podmínky uchovávání masa, u čerstvého kuřecího masa datum použitelnosti a u zmrazeného kuřecího masa datum minimální trvanlivosti a datum zmrazení. Možná ne každý také ví, že podle předpisů EU je uvádění způsobu chovu v případě kuřecího masa nepovinný údaj. Je tedy pouze na uvážení výrobce, zda při označování výrobků uvede údaje o volném chovu kuřat, způsobu krmení a jiné.

Mnoho dalších zajímavých informací o důležitosti kvality dalších potravin, o všech uvedených značkách kvality a o parametrech, na které byste při nákupu měli zaměřit pozornost, najdete na webu akademiekvality.cz.