! Přejít na mobilní verzi stránek. Najdete zde aktuální nabídku z akčních letáků, vyhledávání prodejen a recepty z Albert magazínu

Potraviny

Po nákupu raději rychle domů

Mnohé potraviny jsou náchylné k vlivům prostředí. Chceme-li je před nimi uchránit, musíme s nimi zacházet tak, jak si zaslouží, aby nám poskytovaly to, co od nich očekáváme. Máme pro vás několik tipů, jak s potravinami po nákupu v obchodě manipulovat.

V supermarketech a hypermarketech Albert najdete široký sortiment potravin. Pokud se jedná o potraviny balené, jsou opatřeny etiketou, která vedle údajů o složení a výrobci obsahuje také informace o způsobu a podmínkách skladování a doporučeném zpracování. Ty jsou důležitým vodítkem pro zacházení s potravinami poté, co je v obchodech koupíte.

Snažte se maximálně zkrátit dobu přepravy potravin domů – cesta od zaplacení nákupu přes uložení do kufru automobilu až po příjezd domů, kde můžeme potraviny vhodně uskladnit v chladicím zařízení, může být dlouhá a pro mnohé druhy doslova nebezpečná. Hrozící bakterie, které si dělají zálusk na náš nákup a potažmo také na naše zdraví, jsou totiž všude.

Sortiment potravin se zpravidla dělí na trvanlivé, suché, mražené a čerstvé (maso, drůbež, ryby, lahůdky, uzeniny, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, pečivo). Zatímco první dva typy dlouhá cesta do domácnosti zpravidla neohrožuje, druhé dva typy nemají přílišné cestování v lásce. Víte-li, že se na cestě opozdíte, zvažte pořízení termoboxu nebo termotašky.

Ale nejen rychlá cesta domů je základem zdravého nakládání s potravinami – neméně důležité je také správné uskladnění a manipulace v kuchyni.

další Potraviny