Ve státní svátek 28. října, který letos připadá na pátek, se bude na obchody Albert poprvé vztahovat zákon regulující otevírací dobu v maloobchodě. „Na základě nové regulace zůstane více než 300 našich prodejen po celé České republice pro zákazníky poprvé v novodobé historii zavřených. Komunikovali jsme se státními úřady, abychom si ověřili správnost našeho výkladu nové legislativy a šest našich obchodů, které splňují zákonnou výjimku, pro naše zákazníky otevřeme,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace a public affairs v obchodním řetězci Albert.

Nový zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě zakazuje prodej v provozovnách větších než 200 metrů čtverečních. „Zákon reguluje otevírací dobu, ale neomezuje možnost vykonávat v obchodech jiné činnosti, jako například doplňování zboží, úklid či inventuru. Přesto jsme se rozhodli této možnosti nevyužít a státní svátek tak bude pro velkou většinu našich zaměstnanců dnem pracovního volna,“ vysvětluje personální ředitel řetězce Albert Ctirad Nedbálek.

Šest prodejen zůstane otevřených

Výjimky stanovené zákonem splňuje celkem šest prodejen Albert, které se pro zákazníky otevřou i ve sváteční den. Jedná se o malé supermarkety v těsné blízkosti metra Anděl, Muzeum, Můstek a Náměstí Míru v Praze a dále pak o hypermarket Albert na autobusovém nádraží v Českých Budějovicích.

Seznam otevřených prodejen Albert v pátek 28. října

Prodejna

Adresa

Otevírací doba

Supermarket Albert Praha 5 - Smíchov (Anděl)

Plzeňská 344/1, Praha 5

8.00 - 20.00

Supermarket Albert Praha 1 - Staré Město (Můstek)

Na Příkopě 388/1, Praha 1

Supermarket Albert Praha 1 - Dům potravin (Muzeum)

Václavské nám. 59, Praha 1

Supermarket Albert Praha 1 - Krone (Můstek)

Václavské nám. 21/831, Praha 1

Supermarket Albert Praha 2 - nám. Míru

Náměstí Míru 1356/8, Praha 2

Hypermarket Albert České Budějovice (Dopravně obchodní centrum Merkury)

Nádražní 1759, České Budějovice 37

7.00 - 22.00

V sobotu 29. října budou moci zákazníci ve všech supermarketech i hypermarketech Albert nakupovat opět v běžné otevírací době, na kterou jsou zvyklí.

Státní svátek 17. listopadu nová legislativa nereguluje a obchody tak zůstanou otevřené. Na Štědrý den 24. prosince musí obchodníci prodejny nově zavřít nejpozději v poledne a zavřeno zůstane také po dobu obou vánočních svátků 25. a 26. prosince. Otevírací dobu budou obchody Albert přehledně komunikovat zákazníkům na webových stránkách www.albert.cz i v samotných obchodech.