Albert Vám představuje novou značku, která je zárukou té nejvyšší kvality masa a masných výrobků: U řeznického mistra, doporučená skutečným mistrem svého řemesla, Zdeňkem Pohlreichem.

Tato značka obsahuje tři řady – Premium, dále řadu stejného názvu, tedy U řeznického mistra, a konečně řadu Dobrá koupě. V Premium řadě naleznete maso exkluzivní kvality za dobrou cenu. V této kategorii na Vás čekají takové lahůdky, jako například hovězí Queensland steak, hovězí svíčková nebo telecí medailonky. Řada U řeznického mistra z české farmy Vám nabídne maso od předních českých dodavatelů a z českých farem. U těchto produktů je kladen důraz na dobrou kvalitu za skvělou cenu.

A jak už napovídá samotný název třetí řady Dobrá koupě, bude zakoupení masa a masných výrobků z této skupiny pro Vaši peněženku vůbec nejpříznivější, a to stále při zachování dobré kvality. Navíc ve vybraných prodejnách najdete nabídku masa pod značkou U řeznického mistra připravenou přímo řezníky na místě.

Značka U řeznického mistra se zkrátka vyplatí ve všech směrech – kvalitou, cenou i něčím navíc, a to garancí kvality.

JAK VYBRAT DOBRÉ MASO?

To, že je maso v ideálním stavu k použití, poznáme hlavně podle měkkosti a vůně. Čich ovšem nelze u baleného masa využít, spoléháme tedy hlavně na dotek a svoje oči. Pokud s masem není něco v pořádku, můžeme to totiž poznat i pouhým pohledem.

I když je maso balené v ochranné atmosféře krásně červené, nemusí to znamenat, že je odleželé, a tedy v této chvíli vhodné ke konzumaci. Nejlepší je podívat se na etiketu, kde musí být uvedeno, kdy byl kus poražený a kdy je vhodná doba spotřeby. Maso balené v ochranné atmosféře má mít fólii lehce přefouknutou, protože při balení vznikne přetlak ochranné atmosféry plynu. Pokud se balení poruší, přetlak zmizí a fólie splaskne. Maso pak není dostatečně chráněno a není vhodné právě po takovém balení sáhnout. Pohledem lze většinou zjistit, jestli je maso z mladého nebo starého kusu zvířete. Z mladého kusu je totiž světlejší a šťavnatější než maso z kusu staršího. V žádném případě by nemělo být nahnědlé, našedlé nebo skvrnité. Mělo by se lesknout, ale nemělo by být mokré. Pod tlakem prstu by mělo klást trochu odpor. Vlákna by neměla být příliš měkká. Balené maso by také nemělo mít pod obalem puchýřky nebo příliš vyboulený obal.

Další informace o tom, jak se při výběru masa nesplést, si přečtěte v kategorii Jak vybírat.